FAQ

Ankiety

 1. W jakim celu są wykorzystywane ankiety, które wypełniam?

Przeprowadzanie ankiet jest nam zlecane przez agencje marketingowe, zajmujące się badaniem opinii publicznej. Za ich pomocą producenci rozmaitych dóbr sprawdzają potrzeby rynku, reakcję na swoje produkty, zyskując możliwość poprawienia jakości i dostosowania jej do oczekiwań odbiorców. Wypełniając ankiety stanowisz więc bardzo istotny element łańcucha marketingowego i masz bezpośredni wpływ na to, jak wygląda oferta czołowych producentów na rynku.

 1. Czy do wypełnienia ankiety są potrzebne specjalne programy, które muszę instalować? Czy wymagane są jakieś szczególne umiejętności?

Ankiety są skonstruowane tak, aby proces ich wypełniania przebiegał jak najłatwiej dla Ciebie. Po kliknięciu w przesłany przez nas link, otwiera się ankieta z listą pytań – wystarczy przeglądarka internetowa i dostęp do sieci. System sam prowadzi Cię dalej – udzielasz odpowiedzi i przechodzisz płynnie do kolejnego pytania. Pytania przyjmują różną formułę – może to być tylko jedna możliwa odpowiedź – wówczas wystarczy ją zaznaczyć, może być możliwych kilka odpowiedzi jednocześnie – należy zaznaczyć tyle z nich, ile wskazuje instrukcja, może to być wybór preferencyjny z opcją zaznaczenia, która odpowiedź jest Ci bliższa, mogą to także być pytania otwarte, z miejscem na uzupełnienie opisowej odpowiedzi. Jeśli popełnisz błąd lub pominiesz jakąś odpowiedź, otrzymasz wyraźny komunikat, że należy coś poprawić. Po zakończeniu pracy nad ankietą otrzymasz informację o tym, czy została wypełniona poprawnie.

 1. Czy ankiety mogę wypełniać tylko na komputerze?

System GeniusOpinion zbudowaliśmy tak, żeby był dla Ciebie jak najwygodniejszy. Ankiety możesz wypełniać na komputerze, laptopie, tablecie albo dowolnym smartfonie – wystarczy, że na wybranym urządzeniu z dostępem do internetu klikniesz w link do badania, do którego zapraszamy Cię drogą mailową.

 1. Skąd będę wiedział, że mogę wziąć udział w kolejnej ankiecie?

Zaproszenia do kolejnych badań wysyłamy mailem – wystarczy, że będziesz sprawdzał swoją skrzynkę pocztową.

 1. Czy będę mógł później wrócić do ankiety, którą już rozpocząłem?

Jeśli wyłączy Ci się komputer, zabraknie prądu albo odciągnie Cię od komputera coś niezwykle ważnego, możesz do ankiety powrócić w dowolnym momencie. Ankieta jest zapisywana w naszej bazie na bieżąco, więc po przerwaniu pracy nad nią i powrocie, otwiera się dokładnie tam, gdzie skończyłeś – wystarczy, że klikniesz w link, który otrzymałeś mailem. Zwracaj tylko uwagę na to, kiedy rozpoczęte badanie zostanie zakończone – jeśli przekroczysz ten termin, nie będziesz niestety mógł dokończyć swojej ankiety.

 1. Na jakiej podstawie uczestnicy są dobierani do poszczególnych ankiet?

Podczas rejestracji wypełniasz krótki kwestionariusz, który pozwala nam poznać Ciebie i twoje preferencje. Na podstawie tych informacji dobieramy ankiety, którymi możesz być zainteresowany. Premiowana jest aktywność – im więcej ankiet wypełniasz, tym więcej zaproszeń od nas otrzymujesz.

 1. Jak często będę miał możliwość udziału w kolejnych badaniach?

To jest trudne do przewidzenia i uzależnione od tego, jakich respondentów poszukujemy do konkretnego badania. Możesz być zapraszany wielokrotnie na przestrzeni jednego miesiąca, może się zdarzyć, że będziesz zapraszany rzadziej.

 1. Czy jestem zobligowany do wypełniania wszystkich ankiet, do których mnie zapraszacie?

Absolutnie nie. Zachęcamy Cię oczywiście do aktywnego uczestnictwa w badaniach, ale nie ma żadnego przymusu. Ty sam decydujesz w których ankietach chcesz brać udział, a które Cię nie interesują.

 1. Od bardzo dawna nie otrzymałem żadnego zaproszenia do badania, dlaczego?

Najpewniej Twój dostawca poczty uznał nasze powiadomienia za spam, sprawdź odpowiedni folder poczty i zmień ustawienia – dodaj adres admin@cintindex.com do swojej książki odbiorców – wówczas nie będzie filtrowany.

 1. Jak wygląda ilość uczestników w poszczególnych badaniach, czy wszyscy zarejestrowani wypełniają za każdym razem te same ankiety?

Nasi zleceniodawcy powierzają nam ankiety dotyczące różnych produktów i usług, a my – dobierając respondentów do konkretnego badania, kierujemy się informacjami, podanymi podczas rejestracji. Są u nas profilowane badania dla kobiet, dla mężczyzn, dla osób w różnych przedziałach wiekowych, etc.

 1. Chciałem przystąpić do badania, do którego mnie zaprosiliście, ale otrzymałem powiadomienie, że przekroczona została liczba uczestników, co to oznacza?

Do każdego badania zapraszamy większą – niż faktycznie potrzebna – liczbę respondentów. Musimy tak robić, aby mieć pewność, że zbierzemy pożądaną liczbę danych, a niestety nie możemy przewidzieć, jak wielu uczestników faktycznie wypełni ankiety. Inni zaproszeni tym razem byli szybsi, niż Ty. Nie przejmuj się, następnym razem Ty ich wyprzedzisz.

 1. Otrzymałem zaproszenie do badania, po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań, otrzymałem komunikat, że nie odpowiadam kryteriom grupy docelowej, dlaczego tak się stało?

Respondenci są dobierani w grupach docelowych na podstawie danych ze swoich profili. Każda z ankiet posiada jednak zestaw pytań kontrolnych, które wtórnie weryfikują, czy uczestnik faktycznie stanowi poszukiwaną w tym wypadku grupę docelową. Zdarza się, że system przypisze uczestnika do badania, a po kilku pytaniach kontrolnych okazuje się, że jednak było to błędne. Wówczas rozpoczęta ankieta jest przerywana i jeśli znajdujemy w systemie inną, w kryteria której się wpisujesz, zostajesz do niej przeniesiony automatycznie.

Logowanie

 1. Zapomniałem hasła, co powinienem zrobić?

W oknie logowania znajdziesz link z prośbą o automatyczne przypomnienie hasła. Kliknij na niego – wyślemy Ci wiadomość systemową z przypomnieniem hasła.

 1. Próbuję się zalogować i otrzymuję wciąż komunikat, że podane dane są nieprawidłowe. Co może być przyczyną?

Przede wszystkim, upewnij się o poprawności wpisywanych danych. Jeśli są prawidłowe, sprawdź, czy na klawiaturze nie jest wciśnięty przycisk Caps Lock (używanie małych i wielkich znaków ma znaczenie). Jeśli wciąż występuje problem, spróbuj zalogować się przez inną przeglądarkę.

Dane osobowe/bezpieczeństwo

 1. Co oznacza dla mnie rejestracja? Czy jestem do czegoś zobligowany?

Po zakończeniu procesu rejestracji nie ciążą na tobie żadne obowiązki – możesz - lecz nie musisz - brać udział w badaniach, które Ci proponujemy. Zachęcamy oczywiście do aktywnego uczestnictwa, dzięki któremu będziesz efektywnie zarabiać. Jeśli zdecydujesz się na udział w ankiecie, Twoim jedynym obowiązkiem jest udzielanie szczerych odpowiedzi.

 1. Co można zyskać rejestrując się w systemie i jakie są profity z uczestnictwa w badaniach?

Sam fakt rejestracji powoduje, że co miesiąc bierzesz udział w losowaniu fajnych nagród. Uczestnictwo w badaniach jest zaś wynagradzane finansowo – kwoty są różne, uzależnione od badania, za każdym razem, zanim przystąpisz do wypełniania ankiety, jesteś informowany o wysokości gratyfikacji.

 1. Czy osoby analizujące ankiety otrzymują moje dane? Czy wyniki z ankiet są prezentowane w moim profilu?

Twoje dane wykorzystujemy wyłącznie po to, aby dopasować do Ciebie odpowiednie badanie. Nie zostają w żaden sposób powiązane z żadną z ankiet. Wyniki badań analizowane są w formacie procentowych danych liczbowych. A każda z ankiet jest przeprowadzana absolutnie anonimowo.

 1. W jaki sposób mogę zarządzać swoimi danymi – login, hasło, dane personalne?

W każdej chwili możesz zmienić swoje dane, w tym swoje hasło, ale nie możesz zmienić loginu/nazwy użytkownika. Swoim kontem możesz zarządzać logując się w panelu i postępując zgodnie z podanymi tam instrukcjami.

 1. Zmieniłem skrzynkę mailową – jak mogę zaktualizować u was swój adres?

Wyślij do nas informację o zmianie adresu email – info@geniusopinion.com. Zaktualizujemy twoje dane, a Ty otrzymasz potwierdzenie dokonanej zmiany.

 1. Czy po założeniu konta i udziale w kilku badaniach mogę się wycofać?

Zawsze możesz zrezygnować – usunąć konto, a my usuniemy twoje dane z bazy. Nie ma żadnego terminu karencji, która obligowałaby Cię do przymusowego figurowania w naszym systemie. Po rezygnacji jednak musi upłynąć chwila, zanim uda nam się wykasować twoje dane – staramy się działać sprawnie, ale nie chcemy dawać gwarancji bez pokrycia – zobowiązujemy się do usunięcia wszystkich twoich danych w okresie maksymalnie 45 dni roboczych od chwili rezygnacji.

 1. Jak mogę usunąć swoje konto?

Zaloguj się i przejdź do panelu ze swoimi danymi. Wejdź w zakładkę „Twój Profil” a nastepnie „Aktualizuj Profil” i kliknij przycisk ”Usuń konto”.

 1. Co się stanie z moimi danymi osobowymi po zamknięciu konta?

Wszystkie twoje dane zostaną trwale usunięte, w bazie danych nie zostanie po nich żaden ślad.

Wynagrodzenie i płatności

 1. W jaki sposób następuje rozliczenie za wypełnione ankiety?

Do każdej ankiety przypisana jest kwota, którą widzisz przed podjęciem decyzji, czy chcesz wziąć udział w badaniu. Po zakończeniu badania, rozliczamy je z każdym z respondentów. Zarobione środki wpływają na twoje konto w naszym systemie, po uzbieraniu odpowiedniej kwoty możesz zlecić przelew na wskazane przez siebie konto.

 1. Z jakiego powodu muszę czekać na uzbieranie większej kwoty, żeby przelać ją na swoje konto?

W systemie zarejestrowanych jest bardzo wielu respondentów. Zbieranie kwoty do większej ma na celu usprawnienie obsługi i przepływu środków finansowych, które pozwala nam oferować Ci bardziej atrakcyjne wynagrodzenie.

 1. Kiedy otrzymam wynagrodzenie?

Wynagrodzenie każdorazowo otrzymujesz do 30 dni roboczych po wysłaniu uzupełnionej ankiety.

 1. Nie otrzymałem wciąż wynagrodzenia za badanie, w którym wziąłem udział, z jakiego powodu?

Są dwie możliwości – być może nie ukończyłeś ankiety. Jeśli ją ukończyłeś i po wypełnieniu widziałeś komunikat o pozytywnym zakończeniu badania, system mógł nie naliczyć wynagrodzenia z powodu, że badanie nie zostało jeszcze zakończone – niektóre z badań rozliczane są dopiero po zebraniu kompletu ankiet od wszystkich respondentów. Nigdy nie trwa to dłużej, niż 30 dni roboczych.

 1. Jak się ze mną rozliczycie, jeśli będę chciał usunąć swoje konto w systemie, ale będę miał wciąż nierozliczone środki?

Jeśli zdecydujesz się na zakończenie współpracy, prześlemy Ci twoje wynagrodzenie, niezależnie od jego wysokości. Wszystko, co będziesz musiał w tym celu zrobić, to wypełnić wskazany formularz. Po rezygnacji, w okresie do 45 dni roboczych przelejemy Ci pieniądze na wskazane konto bankowe.

 1. Chciałem przelać pieniądze na swoje konto, ale po zleceniu wypłaty, nigdy nie dotarły na moje konto. Co się stało?

Zarządzanie kontem wypłat wymaga przede wszystkim podania prawidłowych danych do przelewu, uwzględniając również adres email, którego użyłeś podczas rejestracji w systemie. Wybierz zakładkę „mój stan konta” i zleć wypłatę – przelew. Jeśli nie dopełniłeś którejś z powyższych formalności, system nie przyjmie dyspozycji wpłaty. Jeśli natomiast zrobiłeś wszystko, jak trzeba, musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać. Regulaminowy czas na wpłatę (przelewy wykonujemy systemowo, a nie ręcznie i dzieje się to w określonym czasie) to 45 dni.